Plany sosnowieckiego Hospicjum

W najbliższym czasie sosnowieckie Hospicjum Domowe im. św. Tomasza przygotowało następujące inicjatywy na rzecz swoich podopiecznych, w które zaangażowane są dzieci i młodzież wspomagające placówkę:

 

29 XI 2012 - Szkoła Podstawowa nr 25 im. J. Słowackiego w Sosnowcu

g. 14.00 spotkanie andrzejkowe w klasach 0-3, na których będą pracownicy i wolontariusze Hospicjum. Spotkanie poprzedzone zostanie krótką prezentacją działalności hospicjum, wolontariatu w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Pola Nadziei".

30 XI 2012 - Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu

g. 12.00 Andrzejkowy Koncert Charytatywny, z którego dochód przeznaczony zostanie na rzecz Budowy i Funkcjonowania Hospicjum Stacjonarnego w Sosnowcu.

04 XII 2012 – Siedziba hospicjum

g. 17.00 Uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, Występy artystyczne, karaoke, w wykonaniu uczniów i nauczycieli Gimnazjum nr 1 w Sosnowcu. Dla gości przewidziano słodki poczęstunek i szereg niespodzianek.

07 XII 2012 Szkoła Podstawowa nr 23 w Sosnowcu

g. 17.00 Spotkanie z Mikołajem dla dzieci osób będących pod opieką hospicjum. Zaplanowano część artystyczną, w przerwie słodki poczęstunek oraz wręczenie paczek ufundowanych przez społeczność szkolną.

Ponadto dzieci i młodzież uczestnicząca w wolontariacie hospicyjnym w ramach Ogólnopolskiej Akcji Społecznej „POLA NADZIEI" zaopatruje hospicjum w karki świąteczne, upominki bożonarodzeniowe, paczki świąteczne dla chorych, rodzin hospicyjnych. W szkołach, przedszkolach odbywają się kiermasze świąteczne z których dochód przeznaczany jest na rzecz naszej placówki.


 
W celu uczynienia strony internetowej bardziej użyteczną i funkcjonalną, używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne
ze zgodą użytkownika na ich stosowanie. Dowiedz się więcej lub zmień ustawienia plików cookies.