• Diecezja uczciła 50-lecie kapłaństwa bpa Piotra Skuchy

50 lat temu, 14 czerwca 1970 roku, Biskup Pomocniczy naszej diecezji Piotr Skucha przyjął święcenia kapłańskie. 27 czerwca w Katedrze Jubilat celebrował dziękczynną Mszę św.

Diecezja uczciła 50-lecie kapłaństwa bpa Piotra Skuchy
  • Sułoszowa świętowała 800-lecie Sióstr Duchaczek

18 czerwca Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak odprawił Mszę św. w kościele NSPJ w Sułoszowej z okazji jubileuszu 800-lecia obecności w Polsce sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia, które od 66 lat posługują na terenie parafii i mają tu dom zakonny.

Sułoszowa świętowała 800-lecie Sióstr Duchaczek
  • Straże Honorowe NSPJ na diecezjalnym zjeździe

W sosnowieckiej parafii św. Joachima na diecezjalnym zjeździe zgromadzili się członkowie Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Straże Honorowe NSPJ na diecezjalnym zjeździe
  • Biskup u św. Antoniego w dniu odpustu

13 czerwca górujące nad Dąbrową Górniczą sanktuarium św. Antoniego na Górce Gołonowskiej przeżywało uroczystość odpustową.

Biskup u św. Antoniego w dniu odpustu
  • Tydzień w diecezji

Najważniejsze wydarzenia całego tygodnia w Kościele sosnowieckim.

Tydzień w diecezji

Wideo