• W KOLEJCE DO SPOWIEDZI

Ks. Paweł Sproncel: Nie rób sobie krzywdy, przychodząc do Spowiedzi nieprzygotowanym. Przed świętami wystoisz się kilkadziesiąt minut w kolejce i będziesz miał poczucie straconego czasu...

W KOLEJCE DO SPOWIEDZI
  • Opłatkowa sobota: rodziny katolickie, olkuski Rynek i strażacy

W sobotę, 15 grudnia, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak gościł na jubileuszowej Mszy św. i spotkaniu opłatkowym Stowarzyszenia Rodzin Katolickich oraz wigilii dla mieszkańców na olkuskim Rynku. Wieczorem spotkał się z członkami Ochotniczych Straży Pożarnych w Targoszycach.

Opłatkowa sobota: rodziny katolickie, olkuski Rynek i strażacy
  • BÓG SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWYM - III NIEDZIELA ADWENTU

Ks. Tomasz Smalcerz: W momencie śmierci każdy człowiek zobaczy wszystkie swe czyny, pragnienia, decyzje i słowa. W godzinie sądu będzie się liczyło to, co było i co jest miłością.

BÓG SĘDZIĄ SPRAWIEDLIWYM - III NIEDZIELA ADWENTU
  • IDĄ ŚWIĘTA - NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI

Miłosz Maj: Każdego roku, przez nieodpowiedzialne gospodarowanie zasobami, na świecie marnuje się 1,3 miliarda ton jedzenia. W tym samym czasie 2 miliardy ludzi przymiera głodem.

IDĄ ŚWIĘTA - NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI
  • SŁUŻBA KSZTAŁTUJĄCA ŻYCIE

Łukasz Schab: Liturgiczna Służba Ołtarza kształtuje w człowieku nie tylko takie cechy jak sumienność czy punktualność. Dobrze przeżywana służba przy Ołtarzu Pańskim, kształtuje całą postawę życiową.

SŁUŻBA KSZTAŁTUJĄCA ŻYCIE
  • SOCIAL MEDIA - WRÓG CZY PRZYJACIEL?

Ewa Łopatka: Słyszałeś, że jeśli nie jesteś na Facebooku to "nie żyjesz"? Czy rzeczywiście życie bez social mediów jest puste? A Ty co myślisz, internauto? Dasz lajka?

SOCIAL MEDIA - WRÓG CZY PRZYJACIEL?
  • CIEMNOŚĆ W LITURGII - II NIEDZIELA ADWENTU

Ks. Przemysław Lech: Poprzez bogactwo znaków, słów i czynności Liturgia wprowadza wiernych w przeżycie tajemnicy. Jest ona mysterium - wydarzeniem, w którym można w pełni brać udział, choć nie w pełni się je rozumie.

CIEMNOŚĆ W LITURGII - II NIEDZIELA ADWENTU
  • Tydzień w diecezji

Najważniejsze wydarzenia całego tygodnia w Kościele sosnowieckim.

Tydzień w diecezji

Wideo