10. rocznica śmierci Księdza Biskupa A. Śmigielskiego

Data dodania: 2018.10.08

"Biskup Adama kochał tę modlitwę, kochał różaniec i odmawiał go każdego dnia" – wspominał Śp. Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego SDB, pierwszego pasterza diecezji sosnowieckiej w 10. rocznicę jego śmierci Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak . W katedrze sosnowieckiej drugi biskup sosnowiecki odprawił Mszę św. w intencji swojego poprzednika. Eucharystię koncelebrowali m.in. ks. Mariusz Karaś, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu i ks. Jan Gaik, proboszcz katedry Wniebowzięcia NMP.

W homilii bp Kaszak wskazał na wartość modlitwy różańcowej, o którą dopomina się Matka Boża i całe niebo. Zwrócił uwagę, że jest ona szczególnie skuteczna wtedy, gdy modlimy się w intencji naszych rodzin.

Po Mszy św. Biskup, kapłani i zgromadzeni wierni przeszli pod grób Śp. Bp. Adama Śmigielskiego. Tam zmówiono dziesiątek różańca w intencji pierwszego pasterza sosnowieckiego, złożono kwiaty oraz zapalono znicze.

ks. Paweł Rozpiątkowski