11 listopada: biało-czerwono u NMP Różańcowej

Data dodania: 2018.11.13

11 listopada w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu był obchodzony bardzo uroczyście. Bardzo licznie na Mszy z udziałem dzieci zgromadzili się wierni oraz goście przybyli na tę uroczystość. Wydarzeniu temu towarzyszyło wzruszenie oraz zaduma. Zwieńczeniem tej wyjątkowej uroczystości było wciągniecie na maszt flagi, jaką otrzymała młodzież parafii od Prezydenta RP w czerwcu na Lednicy. Mszy Świętej przewodniczył ks. Andrzej Nackowski. Wciągnięcia flagi na maszt dokonali Mateusz Bochenek, Kamil Wnuk, Anna Ułanowska i Ewelina Stasik. Oprawę uroczystości przygotowali nauczyciele: Barbara Siwek, Magdalena Piotrowska. Magdalena Zachariasz i Adam Kubik z SP nr 46 wraz z uczniami klasy trzeciej Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz uczniowie pierwszej klasy IX Liceum Ogólnokształcącego z swoim wychowawcą Sylwią Świder. Wzięli udział również uczniowie Liceum im. Kamila Krzysztofa Baczyńskiego z klasy mundurowej. Wyrazy wdzięczność popłynęły pod adresem wyżej wspomnianych gości, jak również pod adresem Bartosza Załęckiego za obsługę techniczną, Marcela Tarnowskiego za dokumentowanie wydarzenia. Duszpasterze złożyli także podziękowania wszystkim parafianom i szacownym gościom za udział i wspólne przeżywanie tego wydarzenia. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe opaski oraz nieśmiertelnik na którym widnieje to, co dla nas było, jest i powinno być ważne w życiu na co dzień: BÓG - HONOR - OJCZYZNA 11.11.1918-2108 NMP RÓŻAŃCOWA. Dbajmy o ten dar bo jest on kruchy i bardzo łatwy do stracenia.

ks. Łukasz Lisowski