13 czerwca w gołonoskim sanktuarium

Data dodania: 2019.06.17

13 czerwca to ważny dzień dla sanktuarium św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu – dzień odpustu parafialnego.

Zanim jednak odbyła się wieczorna suma odpustowa miejsce miała niezwykła uroczystość – dyrektor, społeczność szkolna i delegacja uczniów, z racji wygaśnięcia gimnazjum, przekazała do sanktuarium obraz kard. Stefana Wyszyńskiego, który był patronem gimnazjum znajdującego się w III Liceum Ogólnokształcącym im Gen. Władysława Andersa przy ul Prusa 3. Podniosły charakter tej uroczystości uhonorowała Msza św. o godz. 12:30, której przewodniczył i kazanie wygłosił ks. Michał Borda Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Sosnowieckiej.

Sumie odpustowej z procesją antoniańską o godz. 18.00, przewodniczył ks. prof. dr hab. Tadeusza Borutka z Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Uroczystości parafialne w tym dniu zakończyła procesja z Najświętszym Sakramentem i Figurą św. Antoniego z Padwy.

Tekst i FOTO: Jerzy Mickiewicz