15 sierpnia odpust w Katedrze

Data dodania: 2018.08.06

"Maryja została wzięta do nieba, radują się zastępy aniołów" – usłyszymy 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Maryi, podczas aklamacji przed Ewangelią. To święto jest także okazją do radości dla nas, żyjących nadzieją na zbawienie. To także dzień radości diecezji sosnowieckiej, przeżywającej 15 sierpnia odpust w parafii katedralnej. Sumie odpustowej o g. 12 przewodniczył będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Zgromadźmy się tego dnia w Matce Kościołów naszej diecezji uwielbiając Matkę Boga i naszą oraz modląc się za sosnowiecki Kościół i jego pasterzy! Pamiętajmy też o tradycyjnych bukietach, które zostaną podczas Eucharystii poświęcone!

"Maryja jest figurą Kościoła, a to znaczy że w Niej zrealizowało się to, co – dzięki Bożemu miłosierdziu – może zostać zrealizowane w każdym z nas, jak np. bycie w niebie ciałem i duszą. Można zatem powiedzieć, że święto wniebowzięcia Maryi jest nie tylko okazją do uczczenia Matki Bożej, ale również wyrazem wiary w powołanie do życia wiecznego, razem z Maryją" – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk SJ.