24 stycznia ekumeniczne nabożeństwo w Katedrze

Data dodania: 2019.01.17

"Dąż do sprawiedliwości" to zaczerpnięte z biblijnej Księgi Powtórzonego Prawa hasło tegorocznego Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie od 18 do 25 stycznia. "Również w tym roku jesteśmy wezwani do modlitwy, aby wszyscy chrześcijanie byli ponownie jedną rodziną, zgodnie z wolą Boga, który chce „aby wszyscy byli jedno” (J 17, 21). Ekumenizm nie jest czymś dowolnym. Intencją będzie wypracowanie wspólnego i konsekwentnego świadectwa, w potwierdzeniu prawdziwej sprawiedliwości i wspierając najsłabszych poprzez konkretne, stosowne i skuteczne reakcje" - mówił wczoraj papież Franciszek, zachęcając do włączenia się w ten szczególny czas.

Tradycyjnie w modlitwę włącza się także diecezja sosnowiecka. Ze względu na remont świątyni w tym roku spotkanie ekumeniczne nie odbędzie się w kościele św. Tomasza na sosnowieckiej Pogoni. Na nabożeństwo Słowa Bożego połączone z dzieleniem się opłatkiem zapraszamy 24 stycznia, w czwartek, o g. 19, do bazyliki katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP (ul. Kościelna 1). Kazanie wygłosi ks. dr Grzegorz Giemza, duchowny luterański, dyrektor Polskiej Rady Ekumenicznej. W nabożeństwie udział weźmie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.