Będzin: Biskup uczestniczył w Godzinie Miłosierdzia

Data dodania: 2021.04.11

II Niedziela Wielkanocna, która kończy obchody oktawy Wielkanocy to jednocześnie Święto Bożego Miłosierdzia. Tego dnia o godz. 15:00 we wszystkich parafiach diecezji sosnowieckiej wierni gromadzili na wspólnej modlitwie Koronką, aby wypraszać łaskę miłosierdzia dla całego świata, swoich rodzin i samych siebie oraz aby zyskać odpust zupełny.

Z wiernymi parafii pw. św. Siostry Faustyny w Będzinie modlił się w Godzinie Miłosierdzia bp Grzegorz Kaszak. Skierował do parafian swoje słowo oraz pobłogosławił wszystkich zebranych Najświętszym Sakramentem. Koronkę do Bożego Miłosierdzia poprowadził ks. Paweł Tracz, a w modlitwę włączył się także ks. Gerard Małodobry.

Na terenie parafii wciąż trwa budowa nowego kościoła. Do czasu ukończenia budowy wierni modlą się w kaplicy tymczasowej.

foto: ks. Przemysław Szot