Biskup dziękował samorządowcom za wsparcie rajdu rowerowego

Data dodania: 2019.06.19

"Bez wsparcia samorządów ta piękna inicjatywa na pewno nie doszłaby do skutku" - mówił Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak spotykając się 19 czerwca w Kurii z przedstawicielami samorządów, zaangażowanych w organizowany po raz pierwszy Diecezjalny Rajd Rowerowy ku czci św. Jana Pawła II, który odbył się w minioną sobotę i był ważną częścią obchodów 20-lecia pobytu w Sosnowcu papieża-Polaka.

Jak zapowiada odpowiedzialny za jego organizację ks. Marek Bigaj na pewno to wydarzenie będzie organizowane i rozwijane w kolejnych latach. W tegorocznym rajdzie udział wzięło prawie 300 rowerzystów, którzy ze swoich gmin przyjechali pod sosnowiecki Auchan, a następnie wspólnie udali się na Plac Papieski.