Biskup modlił się z Legionem Maryi

Data dodania: 2020.09.26

20-lecie Legionu Maryi przy sosnowieckiej parafii św. Barbary sprawiło, że właśnie ta wspólnota była gospodarzem diecezjalnego spotkania tych, którzy oddali się na służbę Matce Chrystusa jako Jej legioniści. 26 września dziękczynnej Eucharystii przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Koncelebrowali ją opiekunowie wspólnot: ks. Włodzimierz Sęk, ks. Grzegorz Maciejewski, ks. Paweł Cicirko i ks. Adam Gołąb, a także ks. kanclerz Mariusz Karaś i ks. Przemysław Szot.

W kazaniu Biskup przypomniał, że dzięki legionistom - znakomitym żołnierzom, imperium rzymskie podbiło znaczną część świata. Zachęcał, by ich cechy - wyszkolenie, chętne podejmowanie trudu, zdyscyplinowanie, wiarę w oręż modlitwy i zbroję Bożej łaski posiadali także maryjni wojownicy. Jak legioniści rzymscy nie szczędzili trudu, co owocowało militarnymi sukcesami, także członkowie wspólnoty winni nie ustawać w wysiłkach pogłębiania własnej pobożności i ewangelizowania innych. Zwrócił uwagę, że codzienna walka toczona jest nie tylko przeciw zlaicyzowanemu światu, ale także szatanowi, który chce zniweczyć ludzkie wysiłki.