Biskup oglądał mury powstającego kościoła

Data dodania: 2018.09.21

Imponujące, niesamowite, wspaniałe - to słowa, które cisną się na usta osobom oglądającym postępy w budowie kościoła św. Faustyny na osiedlu Górki Małobądzkie w Będzinie. Pod zarządem ks. proboszcza Gerarda Małodobrego bryła kościoła połączonego z plebanią nie tylko wzbiła się z wykopów, ale niezwykle szybko przybrała swój właściwy kształt. Prace nie ustają, a na dwa tygodnie przed parafialnym odpustem do grona podziwiających i zachwyconych tempem dołączył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. To oczywiście nie pierwsza wizyta na tej budowie Pasterza naszej diecezji.

Serdecznie zapraszamy na ul. Jesionową 13 w Będzinie, by na własne oczy przekonać się, jak dzięki determinacji proboszcza i oddaniu parafian powstaje wspaniała świątynia, w której cześć odbierać będzie wizerunek Chrystusa Miłosiernego peregrynujący po naszej diecezji z okazji jej 20-lecia.