Bolesław: patriotyczny śpiew i modlitwa za Ojczyznę

Data dodania: 2019.11.11

To wydarzenie na dobre wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń w diecezji, a jego rola w kształtowaniu patriotyzmu młodego pokolenia jest nie do przecenienia! W niedzielę, 10 listopada, w przededniu 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w kościele Macierzyństwa NMP w Bolesławiu odbył się Koncert Laureatów IV Diecezjalnego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Poprzedziła go Msza św. w intencji Ojczyzny, której przewodniczył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Ogromna dawka pozytywnej energii, radości i wzruszeń - tak można podsumować ten wyjątkowy czas. Grand Prix tegorocznego Konkursu zdobyła Wiktoria Siudyka z Szkoły Podstawowej nr. 7 w Dąbrowie Górniczej. Przedstawiamy nazwiska pozostałych laureatów:

W kategorii - Przedszkola

I miejsce zdobyła Maria Kućmierczyk z Przedszkola nr 4 w Olkuszu

II miejsce zdobył Karol Kalembka z Przedszkola Sióstr Prezentek w Bukownie.

III miejsce zdobył Józef Kućmierczyk z Przedszkola nr 4 w Olkuszu

W kategorii - Klasy I-IV

I miejsce zdobyła Karolina Siudyka z Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Dąbrowie Górniczej

II miejsce zdobyła Emilia Marcjan z Pracowni Muzyczno-Teatralnej Pozytywka w Bolesławiu.

III miejsce zdobyła Zuzanna Kurek ze Studia Efendi Clue w Łobzowie

W kategorii - Klasy V-VIII

I miejsce zdobyła Emilia Kańczuga z Olkusza

II miejsce zdobył Maksymilian Kaszuba ze Szkoły Podstawowej w Bukownie