Bukowno: V Papieski Zlot Motocyklowy

Data dodania: 2018.06.11

3 czerwca 2018 roku w parafii św. Andrzeja Boboli w Bukownie odbył się  V Papieski Zlot Motocyklowy. Zrodził się on z inicjatywy Towarzystwa Motocyklowego w Bukownie i ks. proboszcza Wojciecha Tkacza jako wotum wdzięczności za kanonizację św. Jana Pawła II. W tym roku zlot, który zgromadził kilkuset motocyklistów,  miał szczególny charakter  z uwagi na przypadające w tym roku rocznice: 100-lecie niepodległości, 80-lecie kanonizacji św. Andrzeja Boboli i powstania parafii pod jego wezwaniem w Bukownie.

Na zlot złożyła się Parada motocyklistów z biało-czerwonymi flagami z Bolesławia do Bukowna przez pobliskie miejscowości, złożenie kwiatów pod obeliskiem żołnierza polskiego w Bukownie, Msza św. celebrowana przez księży proboszczów Wojciecha Tkacza i Krzysztofa Bujaka, procesja eucharystyczna, złożenie kwiatów pod tzw. krzyżem papieskim na placu kościelnym, poświęcenie pojazdów i piknik motocyklowy.

W homilii ks. Wojciech przybliżył postać św. Andrzeja Boboli, jako orędownika sprawy niepodległości Polski u Pana Boga.

Tekst i FOTO: Parafia św. Andrzeja Boboli