ABC Katolickiej Nauki Społecznej

Data dodania: 2018.09.18

Dzień skupienia dla członków i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” odbył się 15.09.2018 r. w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu. Rozpoczął się Eucharystią pod przewodnictwem ks. dr. Michała Bordy - asystenta stowarzyszenia w diecezji sosnowieckiej z homilią o Duchu Świętym ks. dr. Michała Knapika. Następnie uczestnicy dnia skupienia pogłębili swoją wiedzę na temat Katolickiej Nauki Społecznej. Pan dr Michał Kosche mówił na temat posłannictwa Kościoła i nauki społecznej, pani dr Magdalena Kosche przybliżyła podstawowe zasady katolickiej nauki społecznej, a pan Mateusz Zbróg omówił misję i statut Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana”. Całość spotkania zakończył wspólny posiłek.

Tekst i FOTO: Wydział Katechetyczny Kurii