Czeladź: Biskup na budowie

Data dodania: 2019.08.03

Donosiliśmy na naszej stronie już w czerwcu, że w Czeladzi u zbiegu ulicy Legionów i Staszica powstaje Diecezjalny Dom Rekolekcyjny i Centrum Ewangelizacyjne. Koordynacją projektu przebudowy dawnego Domu Zakonnego Kongregacji Misjonarzy z Mariannhill zajmuje się ekonom naszej diecezji, ks. Paweł Rozpiątkowski. Budowę odwiedza też, śledząc postępy prac, Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, z którego inicjatywy powstaje ośrodek. Ostatnia wizyta odbyła się 2 sierpnia.

W budynku znajdzie się m.in. kaplica, trzy sale konferencyjne i duża aula, zaplecze kuchenne z jadalnią na 50 osób oraz 33 miejsca noclegowe z łazienkami. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.