Czeladź: kapłani zawierzyli się świętemu Proboszczowi z Ars

Data dodania: 2019.08.03

Żył 200 lat temu we Francji, ale do dziś inspiruje ludzi mieszkających w każdej szerokości geograficznej. Jest patronem wszystkich proboszczów, ale każdy kapłan i wierny świecki może czerpać z jego życia inspirację do pięknego wypełniania swojego powołania i przylgnięcia do Boga. Wspaniale, że diecezja sosnowiecka posiada w Czeladzi sanktuarium poświęcone św. Janowi Marii Vianney'owi, gdzie od 10 lat w rocznicę jego śmierci gromadzą się księża na wspólnej modlitwie.

Tegoroczne spotkanie kapłanów odbyło się 3 sierpnia, w przededniu liturgicznego wspomnienia. Rozpoczęła je modlitwa przed Najświętszym Sakramentem oraz konferencja, po której księża pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka odprawili Mszę św. Konferencję przed Najświętszą Ofiarą i homilię wygłosił ks. Jacek Pędziwiatr, rzecznik diecezji bielsko-żywieckiej, który przybliżał zasady dobrego i skutecznego głoszenia dobrej nowiny i bycia naprawdę solą ziemi i światłem świata. Pochylił się także nad fascynującą postacią św. Maksymiliana Marii Kolbego. W czasie Mszy św. wraz z kapłanami modlili się członkowie Apostolatu Margaretka i Rycerze Kolumba.

Modlitewne spotkanie zakończyło ucałowanie relikwii św. Jana Marii Vianney'a oraz agapa w ogrodach plebanijnych.