Czeladź: kolejna edycja konkursu recytatorskiego

Data dodania: 2019.05.17

Konkurs recytatorski "Od Bogurodzicy do dzisiaj" to wspaniały dowód na to, że poezja religijna ma się w Polsce świetnie, a jej przesłanie jest wciąż aktualne, także dla młodego pokolenia. XVIII edycja konkursu odbyła się 16 maja w czeladzkiej Kopalni Kultury. Wśród gości zaproszonych na jego finał był Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak oraz władze samorządowe Czeladzi.

W tym roku uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i gimnazjum prezentowali teksty o nadziei - dowolnie wybrany wiersz religijny oraz Psalm 62 "W Bogu jedyna nadzieja".

Laureatami konkursu, wyłonionymi przez jury pod przewodnictwem księdza-poety Stefana Wielgomasa (którego wspierały pomysłodawczyni konkursu Aleksandra Szostak oraz dyrektor Muzeum Saturn w Czeladzi Iwona Szaleniec), zostali:

I miejsce - Liliana Urbańska (SP nr 3 w Czeladzi)

II miejsce - Anna Janikowska (SP nr 2 w Jaworznie)

III miejsce - Krzysztof Dyaczyński (Gimnazjum w Dąbrowie Górniczej)

Wyróżnienia w konkursie otrzymali Michał Stano, Karolina Adamska oraz Marta Gowin.

Jak podkreślała Iwona Szaleniec konkurs stał w tym roku na wyjątkowo wysokim poziomie - po raz pierwszy zabrakło nagród by wyróżnić i docenić wszystkich, którzy na to zasłużyli. "Poezja religijna to poezja duszy, dlatego każdy interpretował ją inaczej, bo w każdej duszy co innego gra" - mówiła Iwona Szaleniec. Ksiądz Biskup gratulując laureatom i wszystkim uczestnikom podkreślał wielką rolę poezji i słowa mówionego w pielęgnowaniu i podtrzymywaniu tożsamości narodu.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.