Czeladź: końcówka prac przy ośrodku rekolekcyjnym

Data dodania: 2020.04.25

Na ostatniej prostej są prace przy remoncie diecezjalnego domu rekolekcyjnego w Czeladzi. Wykończony i zamknięty jest już strych. Trwa meblowanie i zakładanie opraw na pierwszym piętrze. Na parterze toczą się ostatnie prace wykończeniowe sufitów oraz posadzek. Równocześnie posuwają się prace przy organizacji ciągów pieszych, skrawków zieleni i parkingów. Jak podkreśla odpowiedzialny za prowadzenie prac ekonom diecezji, ks. Paweł Rozpiątkowski, dom powinien zostać oddany do użytkowania już w czerwcu tego roku. W piątek kolejną wizytę na budowie złożył Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Przypomnijmy, że Diecezjalny Dom Rekolekcyjny i Centrum Ewangelizacyjne Diecezji Sosnowieckiej powstaje w dawnej siedzibie Zgromadzenia Misjonarzy z Mariannhill w Czeladzi (ul. Legionów 2) - tuż przy DK 94. W budynku znajdzie się m.in. kaplica, trzy sale konferencyjne i duża aula, zaplecze kuchenne z jadalnią na 50 osób oraz 33 miejsca noclegowe z łazienkami. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.