Czeladź: odpust ku czci św. Stanisława

Data dodania: 2018.05.11

8 maja w parafii św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Czeladzi odbyła się uroczystość odpustowa. Sumę odpustową o g. 16 odprawił i wygłosił homilię dyrektor Caritas Diecezji Sosnowieckiej ks Tomasz Folga. W Mszy św. uczestniczyli przedstawiciele stowarzyszeń i grup parafialnych, dzieci pierwszokomunijne oraz liczni wierni. Zwieńczeniem uroczystości było nabożeństwo majowe i  procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. O g. 18 odbyła się kolejna Msza św., w czasie której Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak udzielił sakramentu bierzmowania czterdziestoosobowej grupie młodzieży. W tej Mszy św. uczestniczyli liczni kapłani z dekanatu i spoza niego.

Św.  Stanisławie - módl się za nami!

Tekst i FOTO: redakcja parafii św. Stanisława