Dąbrowa G.: odpust w Boże Ciało

Data dodania: 2021.06.04

- Kościół to wyjątkowy dom, gdzie spotyka sie rodzina przy wspólnym stole. To Eucharystią żyje czlowiek. To Eucharystią żyje Kościół - powiedział ks. Kazimierz Syrek podczas homilii w Boże Ciało, które jednocześnie jest zawsze dniem odpustu w parafii pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Dąbrowie Górniczej-Mydlicach.

Te słowa nabierają wyjątkowego znaczenia, zwłaszcza w czasie pandemii, w którym życie religijne tak wielu osób przeniosło się jedynie przed ekrany telewizorów. Powinniśmy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi naszej realnej obecności na Eucharystii i przyjmowania Komunii Świętej.

Uroczystośc Bożego Ciała jest doskonałą okazją, aby uświadomić sobie, czym dla każdego z nas jest udział we Mszy świętej. Wspólnym wyjściem na ulice możemy pokazać, że Jezus żyje i jest wśród nas, a świat wciąż bardzo Go potrzebuje.

Mszy świętej odpustowej i procesji przewodniczył proboszcz parafii - ks. Antoni Nowak. Asystę liturgiczną, ministrantów i grupy parafialne koordynował wikariusz - ks. Łukasz Wawrzyniak.

tekst i foto: Marek Nackowski