Dąbrowa G.: wprowadzenie relikwii św. Faustyny

Data dodania: 2021.10.06

5 października w parafii pw. Nawrócenia św. Pawła w Dąbrowie Górniczej bp Grzegorz Kaszak wprowadził relikwie św. s. Faustyny i udzielił sakramentu bierzmowania 44 osobom.

- Patronka dzisiejszego dnia, św. Faustyna także była napełniona Duchem Świętym i natchniona Bożą Mocą. Od dzisiaj dołącza ona do nas przez znak relikwii. W relikwiarzu umieszczono cząstkę kości świętej - mówił ks. Tomasz Bejm SDB, proboszcz parafii.

W swoim kazaniu bp Grzegorz Kaszak nawiązał do istniejącej na świecie przemocy i okrucieństwa.

- Zobaczcie, jak bardzo się różnimy od Pana Boga. Jak wypełniamy przykazania, jak traktujemy drugiego człowieka? – mówił sosnowiecki ordynariusz podkreślając, że Pan Bóg wybrał prostą i niewykształconą dziewczynę do zadania, jakim było przekazanie orędzia o sprawiedliwości i miłosierdziu Bożym.

Św. Faustyna urodziła się jako Helena Kowalska w rodzinie rolniczej w 1905 r. w Głogowcu k/Łodzi. W latach 30-stych ubiegłego wieku miała wizje Jezusa Miłosiernego oraz otrzymała orędzie o Bożym Miłosierdziu.

tekst: Mikołaj Wójtowicz
zdjęcia: Piotr Lorenc