Dąbrowa: prymicje o. Tomasza Mordziałka

Data dodania: 2018.06.06

Niedziela 3 czerwca była dla parafii św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej – Gołonogu wyjątkowym świętem. Parafianin, paulin o. Tomasz Mordziałek, po błogosławieństwie rodziców, gwardiana i proboszcza  parafii o. Radosława Kramarskiego, został procesyjnie w uroczystym orszaku wprowadzony  do sanktuarium świętego Antoniego z Padwy.

O godzinie 12.30 przewodniczył swojej prymicyjnej Mszy świętej, w koncelebrze uczestniczyli OO. Franciszkanie - gwardian o. Radosław Kramarski, o. Roman Janusz, o. Michał Mordziałek oraz o. Jonasz Sowiński OSPPE, który wygłosił homilię.

Msza święta prymicyjna  z piękną, świąteczną oprawą pozostała w sercach wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Prymicjant o. Tomasz Mordziałek przyjął kwiaty i życzenia od OO. Franciszkanów, od wspólnot działających w naszej parafii. Podziękował i udzielił  błogosławieństwa z nałożeniem rąk, wszystkim tym, którzy pomogli mu wzrastać w drodze do kapłaństwa, rodzicom i rodzinie za wychowanie w wierze, bratu za świadectwo życia,  kapłanom za przykład  kapłańskiej służby i pokazania piękna powołania, braciom diakonom i współbraciom  w zakonie za obecność na tej pięknej drodze wybrania przez Pana Boga.  Na zakończenie tej szczególnej Mszy o. Tomasz udzielił specjalnego błogosławieństwa poprzez nałożenie rąk wszystkim wiernym zgromadzonym na Eucharystii.

Tekst i FOTO: Jerzy Mickiewicz