Diecezja Sosnowiecka w aplikacji mobilnej Drogowskaz

Data dodania: 2019.03.23

Od początku Wielkiego Postu 2019 r. dane parafii z naszej diecezji, jako drugiej w Polsce po Archidiecezji Poznańskiej,  zostały wprowadzone do bazy mobilnej aplikacji Drogowskaz. Dzięki temu posiadacze  smartfonów, tabletów i innych urządzeń mobilnych, którzy pobiorą i zainstalują aplikację Drogowskaz  na swoim urządzeniu,  będą mieli dostęp do szeregu informacji: między innymi o godzinach Mszy św. w kościołach naszej diecezji w niedzielę i dni powszednie; o godzinach spowiedzi św.;  Drogach Krzyżowych;  Gorzkich Żalach;  nabożeństwach majowych;  czerwcowych;  październikowych;  adoracjach eucharystycznych;  Nowennach. Aplikacja, korzystając z pozycjonowania GPS  poinformuje użytkownika o tym kiedy zacznie się Eucharystia w najbliższym od miejsca jego przebywania w aktualnej chwili  kościele, gdzie i kiedy zacznie  się najbliższa spowiedź, nabożeństwo czy święcenie pokarmów. Dodatkowo komponent nawigacji zaprowadzi  użytkownika w wybrane miejsce, gdzie np. w tym czasie celebruje się sakrament pokuty, czy odprawia się nabożeństwo.

W niedalekiej przyszłości baza danych zostanie uzupełniona o dział duszpasterstw. Pozwoli on na znalezienie wspólnoty rozważającej Pismo św, dotarcie do  spotkania grupy uwielbienia, rekolekcje itp. Funkcje aplikacji, także takie, które pozwolą zarządzać nią  przez poszczególne parafie są w trakcie tworzenia. Docelowo chcemy, aby możliwe było wysyłanie parafianom – dla aplikacji będą nimi to ci, którzy na swoim smartfonie, po ściągnięciu aplikacji, wcisną przy konkretnej parafii „serduszko”  - ogłoszeń parafialnych, intencji Mszy św.  i innych komunikatów z życia parafii.

Aplikację można pobrać w Google Play dla urządzeń z systemem Android i  w App Store dla Iphonów.