Diecezjalne sympozjum na 100-lecie niepodległości

Data dodania: 2018.10.09

Serdecznie zapraszamy na kolejne sympozjum diecezjalne, organizowane na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu (ul. Będzińska 60) już w sobotę, 20 października. W roku 100-lecia niepodległości sympozjum odbędzie się pod hasłem "Szkice pamięci. Wiara i patriotyzm". Obok Biskupa Sosnowieckiego patronat nad nim objął katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Mecenasem sympozjum i całych diecezjalnych obchodów patriotycznych w tym roku jest firma TAURON Polska Energia S.A.

Program:

9.00 - Powitanie zgromadzonych – JE ks. bp dr Grzegorz Kaszak

9.15 - Wykład dr hab. Lech Krzyżanowski (Uniwersytet Śląski, Katowice): Z Siewierza na służbę Rzeczypospolitej. Dr Leon Korusiewicz - dyplomata, historyk, patriota.

9.45 - Wykład dr hab. Adam Dziurok, prof. (UKSW, Warszawa): Kościół katolicki w Zagłębiu Dąbrowskim w okresie stalinizmu.

10.15 - przerwa na kawę i herbatę

10.45 - Wykład ks. prof. dr hab. Tadeusz Panuś (UPJPII, Kraków): Rola i zadania katechezy w wychowaniu patriotycznym dzieci i młodzieży.

11.15 - dyskusja