Diecezjanie pamiętali o rocznicy papieskiej pielgrzymki

Data dodania: 2020.06.14

14 czerwca 1999 r. to wyjątkowa data w historii naszej diecezji i miasta. Tego dnia na placu u zbiegu ulic Gwiezdnej i 11 Listopada pielgrzymi z całego Zagłębia Dąbrowskiego i okolic spotkali się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

W XXI rocznicę tego wydarzenia wierni zgromadzili się na wspólnej modlitwie o godzinie 15:00, by dziękować Bogu za tamto spotkanie. Nabożeństwo poprowadzili: ks. Paweł Kempiński oraz ks. Piotr Ryż. Modlitewne spotkanie zgromadziło ponad 150 osób, które wspólnie prosiły Boga o Jego Miłosierdzie dla ziemi zagłębiowskiej w czasie trwającej pandemii. Nie zabrakło również pieśni, które wybrzmiały w tym wyjątkowym miejscu przy akompaniamencie członków scholi z parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, w tym umiłowanej przez świętego Jana Pawła II "Barki". Zgromadzeni przypomnieli sobie nadal aktualne słowa Papieża, które wypowiedział do nas wszystkich w 1999 r. Spotkanie zakończyło się odmówieniem litanii do św. Jana Pawła II oraz błogosławieństwem relikwiami Papieża Polaka. W roku 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka prośmy o Jego wstawiennictwo u Boga za naszym miastem, diecezją i całą Ojczyzną.

Święty Janie Pawle II - módl się za nami!

Tekst: M.N.
FOTO: Monika Trela