Spotkanie kapłanów

Data dodania: 2018.05.15

Zagadnieniom walki Kościoła z pedofilią oraz danych osobowych w Kościele poświęcone zostały Wiosenne Dni Duszpasterskie – coroczne spotkanie wszystkich kapłanów naszej diecezji, które 15 maja odbyło się w Domu Katolickim przy sosnowieckiej Katedrze.

Gościem pierwszej części spotkania był o. Adam Żak SJ, koordynator ds. ochrony dzieci i młodzieży przy Konferencji Episkopatu Polski. Zagadnienie ochrony danych osobowych przedstawił nowomianowany Diecezjalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, ks. Tomasz Smalcerz, który przedstawił Dekret KEP dostosowujący istniejące wcześniej w Kościele normy ochrony danych, oparte o Kodeks Prawa Kanonicznego i inne przepisy kościelne, do wymagań RODO, którym podlega niestatutowa działalność podmiotów kościelnych.

Druga część spotkania, dla księży, którzy nie mogli być obecni we wtorek, już jutro wieczorem.