Duże zainteresowanie kapłańską sztafetą postu

Data dodania: 2019.03.06

Dziś, w Środę Popielcową, ruszyła kapłańska sztafeta postu i modlitwy w intencji powołań kapłańskich do diecezjalnego seminarium pod hasłem "Razem szturmujemy niebo". Codziennie inny kapłan będzie pościł o chlebie i wodzie w intencji uproszenia u Pana Żniwa nowych powołań. Wśród kapłanów uczestniczących w tej wyjątkowej sztafecie są kurialiści, proboszczowie i wikariusze. Najmłodszy z księży, którzy zadeklarowali post, to neoprezbiter, najstarszy kapłan ma 75 lat. Sztafetę swym postem zamknie w Wielką Środę Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

Poza kapłanami w post i modlitwę włączyć mogą się wszyscy diecezjanie. "Każdy może wybrać sobie dowolny dzień tegorocznego Wielkiego Postu, który przeżyje o chlebie i wodzie, modląc się Litanią do św. Józefa w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium" – wyjaśnia ks. Borda, inicjator sztafety. We wszystkich parafiach przygotowane są specjalne listy, na które można wpisać swoje imię, nazwisko i wybrany dzień.  Już kilkadziesiąt osób zadeklarowało chęć włączenia się w tę akcję wspólnej troski o przyszłych kapłanów. W parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wolbromiu już po pierwszej Mszy św. zapisało się 20 parafian. Z kolei ks. Marek Turlejski, proboszcz parafii MB Zwycięskiej w Dąbrowie Górniczej-Łęknicach, wybrał jeden dzień-10 kwietnia, w którym cała parafia na czele z proboszczem będzie pościć o chlebie i wodzie w intencji nowych powołań do diecezjalnego seminarium.

Inicjatywą zainteresowały się też media - informowały o niej m.in. TVP Katowice (link do Aktualności - materiał od 10:54 minuty) i Radio eM, artykuł zamieścił "Nasz Dziennik" oraz kilka portali regionalnych i religijnych m.in. "Twoje Zagłębie" (link), ekai.pl (link), Deon (link) Gość Niedzielny (link), wiara.pl (link) i stacja7 (link). O sztafecie będziemy mogli przeczytać też w kolejnym numerze "Niedzieli sosnowieckiej".

 

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.