Dzieci Maryi na wakacyjnym szlaku

Data dodania: 2018.08.27

W 40-osobowej wspólnocie, w podhalańskim Poroninie, u podnóża Tatr, przeżyliśmy kolejne oazowe rekolekcje. Nasze wspólne wędrowanie tradycyjnie rozpoczęliśmy od powierzenia się Matce Najświętszej. Już pierwszego dnia wybraliśmy się do Ludźmierza. W sanktuarium maryjnym z figurką Matki Boskiej Ludźmierskiej, prosiliśmy Gaździnę Podhala, aby nam towarzyszyła, była naszą przewodniczką i bezpieczną drogą do Jezusa. Wspólnie każdego oazowego dnia uczyliśmy się "modlitwy Maryi", odnajdując w tajemnicach różańca św. nowe, duchowe klejnoty.

W pięknie tatrzańskiej przyrody odkrywaliśmy, że wszystko, co stworzył Bóg jest wspaniałe i każdy z nas jest cudownie przez Boga "utkany"; nasze piękno nie zależy od narzuconych trendów i "rozmiarów", ale dobroci, szlachetności serca i postępowania.

Zgodnie z naszym hasłem: "w zdrowym ciele, zdrowy duch", ruszyliśmy w górskie szlaki. Z przewodnikiem tatrzańskim podziwialiśmy Morskie Oko oraz Rusinową Polanę, Wiktorówki z sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr. Spacerowaliśmy też po Poronińskich Grapach, odwiedziliśmy Pękowy Brzezek i Krupówki, nie zabrakło pluskania w podhalańskich termach i pięknej rzece Poronin. Dokształcaliśmy się w Muzeum Tatrzańskim oraz regionalnym w Poroninie. Za nasze rodziny szczególnie modliliśmy się w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, urzekła nas również szczera, serdeczna modlitwa mieszkańców Poronina na Mszy św. w góralskiej oprawie.

Oby ziarno oazowych pięknych dni rozwijało się w każdym z nas, pobłogosław tym, którzy poświęcili opiece młodym swój wakacyjny czas: ks. Grzegorzowi Morawcowi, moderatorowi turnusu oraz animatorom: Poli Filipek, Ani Bubale, Kubie Glince i naszej wspaniałej pielęgniarce Małgosi Kozioł: "O to Cię Boski Gazdo piknie pytomy…"

s.Jozuela M. Biernat
Karmelitanka