Dzieci rocznicowe w bacówce Betlejem

Data dodania: 2019.06.14

W Dzień Dziecka, 1 czerwca, około 50-osobowa grupa rodziców i dzieci z SP6 i SP3  należących do  parafii św. Jana Kantego w Jaworznie świętowała po raz kolejny Rocznicę I Komunii Świętej. Tym razem miało to miejsce w Parku Gródek, gdzie znajduje się Bacówka Wspólnoty Betlejem.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą polową, odprawioną w dużym zielonym namiocie przez ks. Mirosława Toszę. Dzieci  brały czynny udział, modląc się, czytając czytania mszalne, śpiewając psalm i piosenki religijne (przy wtórze osiołka Filipa Morisa). Podczas kazania ksiądz Mirosław wskazał jak ważne jest pojednanie  i bliskość Boga z człowiekiem, a tym samym człowieka z człowiekiem.

Po Mszy świętej wszyscy stanęli do rodzinnego zdjęcia. W rozmowie ksiądz Mirek zdradził plany działalności Bacówki. Zapraszał na organizowane w Bacówce  raz w miesiącu, późnym wieczorem spotkania z cyklu "Kino pod Gwiazdami", czyli nocne projekcje filmów w plenerze. Zachęcał dzieci do zapoznania się ze zwierzętami (owce, osiołki, alpaki, kangury i kucyki), które aż do jesieni będą przebywać w tym cudownym miejscu. Dzieci bardzo się ucieszyły, gdy otrzymały od księdza pozwolenie na karmienie zwierząt specjalnie przygotowanymi produktami – a one tylko na to czekały. To był wielka atrakcja na Dzień Dziecka. Jeżeli jednak komuś trudno było się rozstać z tymi sympatycznymi zwierzakami, to mógł zakupić sobie zwierzątko z wełny ręcznie wykonane lub magnesik na lodówkę.  A jak już się komuś nudziło to po prostu mógł sobie poleżeć na trawie i pooddychać "swojskim powietrzem" lub zachwycić się widokami jak z Chorwacji.

Ponieważ pogoda wszystkim sprzyjała, to po zakończeniu liturgii rozpoczęło się wspólne wielkie grillowanie kiełbasek. Była też kawa i ciasta upieczone przez rodziców i długie rozmowy na różne tematy. To wspólne spotkanie zakończyło się około godziny 14:00.

Ewa Osetek – katechetka SP6 Jaworzno