Dzień Dziecka z Caritas Sosnowiec

Data dodania: 2020.06.01

Jest taki jeden dzień, który wypełniają balony i bańki mydlane. Jest taki moment, kiedy ziemia podskakuje wraz z ludźmi. Jest taki czas, kiedy wszystko wokół spływa czekoladą. Jest taka doba, kiedy twarze błyszczą wszystkimi kolorami tęczy. Jest taka chwila, gdy kula ziemska zmienia kształt w uśmiechniętą buzię. Dlaczego? Jak mawiał Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”. Dzisiaj jest więc dzień, w którym świat powinien oszaleć z radości. Dzień Dziecka.

Każdego roku 1 czerwca mogliśmy cieszyć się radością dzieci. W tym roku wyjątkowo zostaliśmy pozbawieni możliwości oglądania dziecięcych uśmiechów i wybuchów euforii podczas Festynu Rodzinnego w Sosnowcu. Nie możemy jednak pozwolić, by buzie naszych podopiecznych pozostały smutne. Dlatego zamiast malowania twarzy i dmuchania baniek mydlanych zorganizowaliśmy dla nich niespodziankę. Caritas Diecezji Sosnowieckiej przygotowało blisko 500 paczek, które trafią dzisiaj do dziecięcych rąk, aby wywołać radość i uśmiech. Ich odbiorcami będą podopieczni naszych placówek, dzieci z rodzin korzystających z naszej pomocy, z rodzin najbardziej potrzebujących wsparcia. W ich skompletowaniu dziękujemy darczyńcom: Caritas Polska, MKS Skawa Wadowice, Carrefour Jaworzno, ul. Wojska Polskiego 2D, Auchan Sosnowiec, Selgros, Wydawnictwo Dwie Siostry, Żabka Polska, Aldi, Lidl, B1-Czeladź, Nestle, wolontariuszom, ludziom dobrej woli, a także mamom z Diecezjalnego Domu Matki i Dziecka.

Sprawmy, aby tego dnia każde dziecko poczuło, że jest „chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym”. Każdy z nas w głębi serca pozostaje dzieckiem. Dlatego postarajmy się, aby 1 czerwca był świętem nas wszystkich. Uczmy się wielkiej radości z rzeczy nawet najmniejszych od tych najmniejszych, a najmniejszym życzymy największych radości.

ks. Łukasz Gładki