Ekspiacyjna Droga Krzyżowa ulicami Czeladzi

Data dodania: 2020.04.06

W Niedzielę Palmową, 5 kwietnia wieczorem, w drogę krzyżową ulicami miasta wyruszył proboszcz parafii, ksiądz Jarosław Wolski. Ta tradycyjna droga krzyżowa gromadziła do tej pory w każdą Niedzielę Palmową wieczorem licznych parafian. Pomimo fizycznej nieobecności parafian w bieżącym roku, droga ta, choć przeszedł ją proboszcz samotnie, miała swój ogromny sens i właściwy sobie charakter. Z pasterzem parafii, jednoczyli się wierni obecni w swoich domach, podczas trwającej narodowej kwarantanny. Tajemnica krzyża zajaśniała pomimo mroków, które zdają się ogarniać świat. Krzyż jednak nie jest znakiem klęski, ale znakiem zwycięstwa. Z takim właśnie przesłaniem proboszcz parafii udał się do swoich parafian. Droga krzyżowa odbyła się w intencji ekspiacyjnej za miasto Czeladź oraz całą parafię w celu ustania pandemii koronawirusa.

Tekst i FOTO: ks. Andrzej Uliniarz