"Fatima" - przedpremierowy pokaz filmu w Sosnowcu

Data dodania: 2021.09.17

Przedpremierowy pokaz filmu FATIMA w reż. Marco Pontecorvo dla Diecezji Sosnowieckiej. Pokaz filmu odbędzie się 27 września 2021r. w kinie HELIOS w Sosnowcu (Sosnowiec, ul. Modrzejowska 32b) o godz. 19.00. Zaproszenie kierowane jest do grup duszpasterskich i indywidualnych parafian. Cena biletu: 13 zł.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie.

Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.

Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Zgłoszenia na pokaz filmowy należy kierować telefonicznie na nr tel.: 512 804 485.

Przy zgłoszeniu należy podać ilość osób biorących udział w projekcji. Bilety na seans filmowy (indywidualne; dla grupy) kupujemy w dniu projekcji w kasie kina. Zapraszamy!

Ks. Łukasz Pasternak