Finał konkursu "Moja ulubiona kolęda"

Data dodania: 2016.01.14

12 stycznia 2016 r. w auli SP nr 6 w Sosnowcu odbył się Finał XII edycji Diecezjalnego Konkursu na Przekład Intersemiotyczny: "Moja ulubiona kolęda". Konkurs adresowany był do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów szkół podstawowych. Zadaniem uczestników było przedstawienie treści ulubionej kolędy lub pastorałki za pomocą obrazu, formy przestrzennej lub prezentacji multimedialnej. Szczególnie cenna była refleksja własna młodych artystów nad treścią wybranej kolędy i jej przesłaniem.

Honorowym Gościem konkursowej gali był Proboszcz parafii pw. św. Barbary w Sosnowcu - ks. Włodzimierz Sęk. Dyrektor SP nr 6 p. mgr Małgorzata Mike wręczyła zaproszonym laureatom konkursu dyplomy i nagrody. Zwycięzcy w kategorii informatycznej zaprezentowali pokazy multimedialne samodzielnie wykonane w programie PowerPoint. Zaproszonych Gości uczniowie SP nr 6 przywitali jako kolędnicy, składając im noworoczne życzenia.

A oto laureaci tegorocznej edycji konkursu:

Kategoria przedszkola:

I m. Michalina Lipowiecka, lat 5 z Oddziału Przedszkolnego w SP nr 15 w Sosnowcu.

II m. Jolanta Segiet, lat 5 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Strzyżowicach.

III m. Tymoteusz Pura, z Przedszkola nr 4 Dąbrowie Górniczej.

Kategoria klas 1 - 3:

I m. Hanna Rek, kl. 3 z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Sosnowcu.

II m. Julia Herman, kl. 2 z SP nr 39 w Sosnowcu.

II m. Karolina Górnicka, kl. 2 z Szkoły Podstawowej nr 1 w Wolbromiu.

III m. Emilia Stec, kl. 2 z SP nr 38 w ZSO nr 5 w Sosnowcu.

Wyróżnienia:

Nadia Ociepka, Natalia Meiser i Kamila Ferdyn.

Kategoria klas 4 - 6:

I m. Mikołaj Mentel, kl. 5 z Społecznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Górniczej.

II m. Martyna Snochowska, kl. 6 z SP nr 42 w Sosnowcu.

II m. Paulina Krawiec, kl. 6 z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Pyrzowicach.

III m. Emilia Jamrocha, kl. 4 z SP nr 45 w Sosnowcu.

Wyróżnienia:

Maksymilian Okaj, Alicja Kulesa, Ida Więcek.

Kategoria informatyczna dla klas 4 - 6:

I m. Jowita Swoboda, kl. 5 z SP nr 29 w Dąbrowie Górniczej.

II m. Natalia Krzykawska, kl. 5 z Szkoły Podstawowej w Dąbiu.

III m. Klaudia Lorczyk, kl. 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

Wyróżnienie:

Martyna Frej, kl. 6 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobieszowicach.

W konkursie w kategorii plastycznej i informatycznej wzięło udział ponad 70 uczestników - nadesłano po 3 prace z określonej grupy wiekowej, wyłonione drogą eliminacji w danej placówce. Prace zostały przesłane z różnych stron diecezji sosnowieckiej: najwięcej konkursowych dzieł artystycznych zostało wykonanych w Sosnowcu, ale także w Dąbrowie Górniczej, Wolbromiu, Dobieszowicach, Czeladzi, Dąbiu, Pyrzowicach, Strzyżowicach.

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za nadesłanie pięknych i oryginalnych prac.

Laureatom gratulujemy "niebiańskich" talentów i życzymy wytrwałej pracy nad dalszym rozwijaniem warsztatu artystycznego.

Kultywowanie bogatych zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia to nie tylko piękna tradycja, ale i zadanie, które chcemy pielęgnować dla przyszłych pokoleń.

Organizatorzy konkursu:
s. Jozuela M. Biernat
Edyta Żybort

Zapraszamy do obejrzenia konkursowej fotogalerii: