Firma z Dąbrowy z ogólnopolską nagrodą Ubi Caritas

Data dodania: 2020.09.26

Podczas ekumenicznej gali Ubi Caritas w Warszawie wręczono nagrody za działalność charytatywną. Każda z organizacji przyznała nagrodzonym statuetki: Caritas Polska – statuetkę Świętej Faustyny, Prawosławna Eleos – nagrodę Dłoni Miłosierdzia, Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego – nagrodę Miłosiernego Samarytanina. Uroczysta gala odbyła się 26 września w warszawskiej katedrze prawosławnej św. Marii Magdaleny.

W kategorii Darczyńca nagrodę otrzymał Janusz Kmiecik, prezes PPUH Dolomit Kopalni Ząbkowice S.A. w Dąbrowie Górniczej.

W laudacji podkreślono, że dzięki wsparciu tego zakładu funkcjonują liczne placówki oświatowe, kulturalne, medyczne i służące potrzebującym prowadzone przez sosnowiecką Caritas. Prezes jest także stałym fundatorem studenckich stypendiów dla zdolnej młodzieży.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki podkreślił podczas gali, że "akt miłosierdzia wobec bliźniego jest jednocześnie darem dla obdarowującego".

tekst za KAI

FOTO: Facebook Caritas