Gala Ubi Caritas

Data dodania: 2018.10.11

29 września 2018 roku w Warszawie po raz 17. odbyła się Gala Ubi Caritas, podczas której zostały wręczone nagrody i wyróżnienia za szczególny wkład w działalność charytatywną. Pośród nagrodzonych znaleźli się także nominowani przez naszą diecezjalną Caritas.

Nagrodę Ubi Caritas (statuetkę) w kategorii "Świadectwo" otrzymała Anna Dydak. Od 2013 roku jest ona opiekunem Szkolnego Koła Caritas w SP w Rogoźniku. Dała się poznać jako osoba o wielkim sercu, empatyczna, zawsze chętną do niesienia pomocy innym w potrzebie. Uśmiechnięta, życzliwa, zaangażowana w życie społeczne, na rzecz środowisk lokalnych, swoją postawą zaraża młodych i inspiruje ich do działania w służbie drugiemu człowiekowi. Postawa Anny Dydak doskonale wpisuje się w misję Caritas.

W kategorii "Darczyńca" został wyróżniony Dariusz Kubarski, Dyrektor CH Auchan w Sosnowcu. Pan Dariusz od ponad 4 lat systematycznie wspiera Caritas Diecezji Sosnowieckiej na różnych polach. Poza konkretnym wsparciem finansowym, jego działania to także promowanie rozmaitych akcji i kampanii Caritas Sosnowieckiej, pomoc w organizowaniu zbiórek finansowych na rzecz Domu Matki i Dziecka. Dariusz Kubarski współtworzy wigilie dla ubogich, objął mecenat nad Charytatywnym Koncertem „Gramy dla Mamy” i na wielu innych płaszczyznach dał poznać się jako osoba hojna, pomysłowa i zawsze chętna do pomocy.

W kategorii "Współpraca" wyróżnienie odebrał ks. Jarosław Wolski, kapłan o wielkim i dobrym sercu. Stworzył on Parafialny Zespół Caritas, w którym zgromadził głównie osoby młode, pełne werwy do pracy na rzecz innych. Ludzi zainspirowanych postawą swojej służby. Ks. Jarosław w swojej wrażliwości na ubogich w sposób szczególny troszczy się o to aby nikomu nie zabrakło chleba. Mocno angażuje się w przeróżne akcje Caritas takie jak „Kromka chleba dla sąsiada”, „Chlebki miłości”, „Paschalik”, „Tornister Pełen Uśmiechów” . Jest przykładem kapłańskiego życia oddanego Jezusowi.

Katarzyna Bedka
FOTO: Caritas

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.