Gołonóg dla niepodległości

Data dodania: 2018.04.12

"GOŁONÓG DLA NIEPODLEGŁOŚCI 1918 - 2018" - to nazwa uroczystości, która odbyła się w Dąbrowie Górniczej 11 kwietnia, wpisując się w Nowennę Jubileuszową przed uroczystością 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Posługująca w parafii św. Antoniego wspólnota franciszkańska do uczczenia jubileuszu naszej wolności zaprosiła lokalne przedszkola (numer 12, 13 i 14), Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy dla niepełnosprawnych, szkoły podstawowe numer 11 i 18, SP 11, oraz III Liceum Ogólnokształcące. Mottem przewodnim uroczystości były słowa ks. Piotra Skargi " Kto ojczyźnie służy, sam sobie służy".

Ceremonia rozpoczęła się od Mszy św. odprawianej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka z udziałem władz samorządowych, nauczycieli i uczniów. W homilii Pasterz naszej diecezji przypomniał nauczanie o Ojczyźnie św. Jana Pawła II, apelując o pogłębianie miłości do Polski. Po jej zakończeniu odbył się program artystyczny oraz Marsz Niepodległości ulicami Gołonoga zakończony Apelem Pamięci i złożeniem kwiatów.