Gołonóg: misje na Górce

Data dodania: 2019.10.13

Tydzień temu, 6 października, zakończyły się Misje święte, które pod hasłem "W Mocy Bożego Ducha" trwały w parafii św. Antoniego z Padwy w Dąbrowie Górniczej-Gołonogu od 29 września. Były one zwieńczeniem i podsumowaniem wielkich jubileuszy, które miały miejsce w miniowym dziesięcioleciu, a mianowicie: 340-lecia istnienia parafii, 65-lecia przybycie Zakonu Franciszkanów do Dąbrowy Górniczej, 25-lecia istnienia diecezji sosnowieckiej oraz zakończenia przeprowadzonych prac konserwatorskich, związanych najpierw z renowacją wnętrza (polichromii, ołtarzy i posadzki w kościele w latach 2003 – 2006 ze środków własnych parafii), a w latach 2016 – 2019 z zewnętrzną elewacją, wymianą schodów i drzwi wejściowych (sfinansowanej w całości przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji z Funduszu Kościelnego).

Na zakończenie tych wielkich inwestycji materialnych przyszedł czas na odnowę duchową, czemu służył błogosławiony czas Misji Świętych, które poprowadził o. Mariusz Wójtowicz z Zakonu Karmelitów Bosych – wykładowca w Instytucie Duchowości Karmelitańskiej w Krakowie.

Dziękujemy Misjonarzowi za głoszone Słowo Boże, wspólne Eucharystie, nabożeństwa maryjne, codzienny Apel Jasnogórski. Za to, że ten szczególny czas Misji, który ofiarował nam Pan Bóg, tak bardzo ubogacił swoją osobą, uśmiechem oraz za głębokie przemyślenia związane z nadzieją potrzebną współczesnemu światu, miłością Boga i człowieka, ewangelizacją i potrzebą dzielenia się wiarą z innymi. Wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli w Misjach, niech Bóg Błogosławi i wspiera.

Tekst i FOTO: Jerzy Mickiewicz