Gołonóg: piknik rodzinny i bieg antoniański

Data dodania: 2019.06.13

W niedzielę, 9 czerwca, ojcowie franciszkanie z Dąbrowy Górniczej-Gołonoga zaprosili na VII Piknik Antoniański. Piknik Rodzinny to wyjątkowy czas dla nas wszystkich, zrzesza nie tylko samych parafian, ich rodziny i znajomych, ale również wielu ludzi z okolic. Wspólny czas spędzony z inicjatywy oo. Franciszkanów na długo pozostanie w naszej pamięci i z niecierpliwością czekamy do następnego roku. Tradycyjnie rozpoczęcie pikniku powierzono zespołowi „Twist”, który zadbał o oprawę muzyczną, skecze oraz zabawę dla dzieci.

Wspólnoty, które działają przy parafii zadbały o to, aby można było się posilić domowym ciastem, kawą, grillowaną kiełbaską, hot dogiem oraz napojami. Dla tych, którzy chcieli wypróbować swojego szczęścia przygotowana była loteria, nagrodą główną był rower. Była również możliwość wsparcia misji franciszkańskich poprzez udział w licytacji. Zebrane ofiary zostaną przekaznaczone na pomoc misjom.

Jak co roku piknik został poprzedzony V Biegiem Antoniańskim, w którym wystartowało ponad 400 osób. Biegi na różnych dystansach odbywały się od godziny 14.00 według kategorii wiekowych. Zacięta rywalizacja odbywała się w sportowej atmosferze i udziale sporej grupy kibiców. Najlepszych sześciu zawodników z każdego biegu zostało wyróżnionych atrakcyjnymi nagrodami. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali „pakiety startowe”, w których znajdowały się m.in. okolicznościowa koszulka, owoce, słodycze, soki i woda mineralna oraz darmowy bilet do kina Helios lub dla przedszkolaków do Bawialni PeReLunia w Dąbrowie Górniczej.

Tekst i FOTO: Jerzy Mickiewicz