Grodziec: odpust i poświęcenie obrazu

Data dodania: 2020.11.26

W środę 25 listopada w liturgii Kościoła wspominamy św. Katarzynę Aleksandryjską, dziewicę i męczennicę z III w. W tym dniu przypada święto patronalne parafii w Będzinie - Grodźcu.

Uroczystą sumę odpustową o godz. 17.00 celebrował i homilię wygłosił bp Grzegorz Kaszak, który dokonał również poświęcenia odrestaurowanego obrazu Matki Bożej z Dzieciątkiem.

Cudowny wizerunek, który od wieków czczą wierni z Grodźca i okolic, został odnowiony staraniem proboszcza ks. Piotra Pilśniaka i po trzech latach prac konserwatorskich ponownie umieszczony w głównym ołtarzu.

Na zasuwie obrazu Pani Grodzieckiej znajduje się wizerunek św. Katarzyny, patronki kościoła i parafii.

Transmisję video z uroczystości odpustowych w Będzinie-Grodźcu można obejrzeć pod tym linkiem.