Grodziec: odpust z nowym obrazem patronki parafii

Data dodania: 2019.11.28

W poniedziałek, 25 listopada, Kościół wspominał św. Katarzynę Aleksandryjską. Ta córka królewska miała ponieść męczeńską śmierć przez ścięcie, za panowania cesarza Dioklecjana, prawdopodobnie między rokiem 307 a 312. Miała wtedy 18 lat - zginęła za to, że nie chciała złożyć ofiary obcym Bogom, a w teologicznej dyspucie nawróciła swoich oponentów. Wśród licznego grona zawodów, stanów i miejsc, którym patronuje św. Katarzyna, jest także istniejąca od XIV wieku parafia pod jej wezwaniem w Będzinie-Grodźcu.

Poniedziałkowej sumie odpustowej przewodniczył tam rektor sosnowieckiego Seminarium, ks. Konrad Kościk. W czasie Eucharystii poświęcił nowy obraz Patronki parafii, umieszczony w pięknie odnowionym ołtarzu głównym.