Grosz Miłości dla Hospicjum

Data dodania: 2017.12.13

Podczas tegorocznego Adwentu w parafii NMP Różańcowej w Sosnowcu została podjęta inicjatywa by wesprzeć Sosnowieckie Hospicjum Św. Tomasza Apostoła. Apostolat Margaretka działający przy tej parafii wraz z swoim księdzem opiekunem oraz młodzieżą zainicjował zbiórkę groszy lub też - jeśli ktoś ma takie życzenie - większych kwot pieniężnych na powyższy cel, nazywając tą akcję, "Grosz Miłości dla Hospicjum".

Inicjatywa ma pobudzić parafian do działania, dynamizmu życiowego, aby wyjść z domu i pójść do potrzebujących, jak również skłonić do przemyśleń nad faktem, że mały grosz jest przyczynkiem to wielkiego sukcesu, wielkiej sprawy. Dla jednych to zwykły mały miedziak, taki sobie grosik, a dla tych Jałmużników Parafialnych to dar o wielkim znaczeniu.

Akcja ta ma co prawda wymiar parafialny, ale włączają się w nią także osoby spoza parafii, a nawet z ościennych miast. Trwa ona w parafii od 3 do 24 grudnia i cieszy się ogromnym zainteresowaniem i poparciem oraz zaangażowaniem ze strony dorosłych, dzieci jak i młodzieży.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim darczyńcom i pracownikom banku za taką ofiarną pomoc. Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w tę pomoc, zapraszamy do parafii w Sosnowcu-Klimontowie – każdy grosz będzie przyjęty z radością, skrupulatnie przeliczony i przekazany, a dodatkowe ręce do liczenia wprzęgnięte do działania.  Bo w taki zwykły, w sumie nie nadzwyczajny sposób, można zostać samarytaninem, który może nie posiada za wiele, ale daje co ma najlepszego z szczodrości serca, by pomóc tym, którzy uczą się miłości krzyża niosąc go wymiarze choroby.

ks. Łukasz Lisowski