III dzień kapłańskiej pielgrzymki

Data dodania: 2020.08.11

Trzeci dzień pielgrzymki olkuskiej - z Łutowca do Złotego Potoku - upływał zawsze pod znakiem sakramentu pokuty i pojednania, sprawowanego w Trzebniowie, oraz procesji z Najświętszym Sakramentem. Ten ostatni element zdecydowano się zachować, więc dziś nasi kapłani zmierzający na Jasną Górę szli nie tylko w gorących promieniach palącego słońca, ale też w promieniach łask Eucharystycznego Chrystusa. Drugą część pielgrzymki przemierzał wraz z nimi Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak, który o g. 18 będzie przewodniczył też pielgrzymkowej Mszy św. w parafii św. Maksymiliana.

Przed naszymi kapłanami jeszcze dwa pielgrzymkowe dni - w czwartek dotrą na Jasną Górę, gdzie odprawią Mszę św. o g. 14