Imieninowa modlitwa za Pasterza Diecezji

Data dodania: 2018.09.03

Dzisiejsze liturgiczne wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego to dzień imienin Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka, Pasterza naszej diecezji. Jako wierni Kościoła sosnowieckiego składamy Solenizantowi serdeczne życzenia. Nie poprzestajemy jednak na słowach – popieramy je naszą modlitwą!

W minioną sobotę, 1 września, w Katedrze sosnowieckiej odbyła się Msza św. w intencji Księdza Biskupa. Eucharystię koncelebrowało kilkudziesięciu księży wraz z Księdzem Biskupem Piotrem Skuchą oraz Księdzem Biskupem Andrzejem Przybylskim z archidiecezji częstochowskiej, który wygłosił kazanie poświęcone cnocie pokory, która jest kluczowa w życiu Maryi i nas wszystkich. "Im bardziej jestem pokorny, tym więcej może zrobić we mnie Pan, a im bardziej daję się wprowadzić w sidła pychy, tym mniej może zdziałać przeze mnie Bóg. To bardzo ważne, szczególnie dla nas, kapłanów, bo (...) jesteśmy w pierwszej lidze kandydatów do zgubienia pokory. Dlatego tak bardzo jest ona nam dzisiaj potrzebna" - mówił kaznodzieja.

Po Mszy św. życzenia Biskupowi złożyli przedstawiciele grup i stowarzyszeń, a także służby mundurowe i władze Sosnowca.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Sosnowiecka Orkiestra Dęta oraz Chór Katedralny "Lutnia"