Immatrykulacja w Seminarium - jeden kleryk na I roku

Data dodania: 2018.10.10

Mijają już dwa tygodnie od przyjazdu kleryków do seminarium. Lecz aby formalnościom stała się zadość alumnów czeka jeszcze uroczysta immatrykulacja.

Uroczyste rozpoczęcie roku w WSD w Częstochowie miało miejsce 5 października. Początkiem, a zarazem centrum uroczystości była Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Wacława Depo, koncelebrowana przez Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Następnie udaliśmy się na aulę Jana Pawła II, gdzie odbyła się immatrykulacja alumnów roku I. W tym także Mateusza Dróżdża, kleryka pochodzącego z naszej diecezji, z parafii Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. Zaraz po przywitaniu braci z roku I, usłyszeliśmy wykład ks. prof. dr hab. Krzysztofa Guzowskiego pt. "Duch Święty – Bóg i główny kierownik duchowy chrześcijanina". Zwrócił on nam szczególną uwagę na tę często zapominaną Osobę Trójcy Świętej, chociaż w Duchu Świętym przecież "żyjemy, poruszamy się i jesteśmy" (Dz 17,28). Potem zaproszono wszystkich do wspólnego seminaryjnego stołu, gdzie zakończono uroczystości.

Na zakończenie chciałbym gorąco prosić Was drodzy czytelnicy o modlitwę za nas kleryków i za kapłanów a zwłaszcza za Mateusza. To prawda, że jeden kleryk na pierwszym roku to po ludzku niewiele, ale myślę że dla Boga, to bardzo dużo, bo przecież każdy z nas jest dla niego nieskończenie cenny - w końcu zdecydował się za nas umrzeć. Dla mnie ta sytuacja jest okazją do zadania sobie pytania: czy jako chrześcijanin żyję tak, że ludzie patrząc na mnie pytają o wiarę, czy patrząc na mnie też chcą tak żyć? Trzeba nam wszystkim ciągle się nawracać i nie ustawać w modlitwie, pamiętając, że tym, który prowadzi nas i Kościół, jest Duch Święty.

kl. Maciej Byrczek
FOTO:  WSD

 

 

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.