Episkopat obraduje na Jasnej Górze

Data dodania: 2020.08.28

Na Jasnej Górze trwają obrady Konferencji Episkopatu Polski z udziałem Biskupa Sosnowieckiego Grzegorza Kaszaka. Jest to pierwsze spotkanie gremium pasterzy diecezjalnych i pomocniczych po najtrudniejszym okresie epidemii, kiedy panował zakaz organizacji zgromadzeń.

W czasie trwającej do 29 sierpnia sesji plenarnej, biskupi zajmują się zagadnieniami duszpasterskimi, a zwłaszcza kwestią katechizacji szkolnej, z racji na okrągłą 30. rocznicę wprowadzenia w Polsce religii do szkół. Kolejnym punktem obrad są też przygotowania do wyczekiwanej beatyfikacji Sługi Bożego Kardynał Stefana Wyszyńskiego.

Sesja jest cennym polem wymiany doświadczeń duszpasterskich między biskupami, w kontekście ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa.

Pierwszy dzień obrad zaowocował też zmianami personalnymi. KEP przedstawił swojego nowego rzecznika prasowego. Został nim ks. dr Leszek Gęsiak SJ, który zastąpił na tym stanowisku ks. dr Pawła Rytla-Adrianika. Nowy rzecznik był dotychczas m. in. kierownikiem Sekcji Polskiej w Radiu Watykańskim.

W sobotę po południu, na zakończenie obrad KEP, odbędzie się konferencja prasowa. Zostaną na niej zaprezentowane owoce trwającej sesji plenarnej.

Ks. Przemysław Lech