Jaworzno: początek 225. Pielgrzymki na Jasną Górę

Data dodania: 2021.09.03

- Rozmaite dni są w ciągu roku, święta i niezwykłe wydarzenia. Do takich niezwykłych wydarzeń zaliczałem zawsze tę pielgrzymkę, która od wielu lat idzie z Jaworzna na Jasną Górę - mówił ks. Eugeniusz Cebulski w czasie rozpoczęcia 225. Jaworznickiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymka wyruszyła po porannej Mszy Świętej w parafii św. Wojciecha w Jaworznie.

- Pomimo tego, że są nowe czasy, trzeba nie zapominać o tradycji. Czasy są takie same, tylko ludzie w tych czasach reagują w rozmaity sposób i inaczej się zachowują. – mówił w czasie kazania ks. Stanisław Janicki, przewodnik pielgrzymki, podkreślając konieczność pielęgnowania wiary i własnych korzeni.

Pierwszy etap - 5,5 km na stację kolejową Jaworzno Szczakowa - pielgrzymi pokonali pieszo. Następnie wsiedli do pociągu do Myszkowa. Na Jasną Górę dotrą 8 września.

tekst i zdjęcia: Mikołaj Wójtowicz