Jaworzno: spotkanie Biskupa z rodzinami wielodzietnymi

Data dodania: 2018.01.25

21 stycznia w Sanktuarium NMP Nieustającej Pomocy na Osiedlu Stałym w Jaworznie odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka w intencji rodzin wielodzietnych, a po niej spotkanie opłatkowe Katolickiego Stowarzyszenia Rodzin Wielodzietnych im. św. Jadwigi Śląskiej wraz z zaproszonymi gośćmi.

Biskup podczas wygłaszanego kazania umacniał rodziny wielodzietne swoim słowem. Podkreślał otwartość na życie, miłość wzajemną, poświęcenie i trud rodzin w wychowaniu dzieci. Przypomniał, iż pan Bóg nie powierzył rodzinom dzieci na własność, lecz dał w opiekę tu na ziemi, by wśród wartości chrześcijańskich, szacunku i miłości wzrastały i tak uformowane szły dalej w świat. Biskup podjął również temat obrony i świętości życia.

Po zakończeniu Eucharystii rodziny wielodzietne wraz z Księdzem Biskupem, ks. Grzegorzem Kossem – ukochanym opiekunem Stowarzyszenia, ks. Józefem Lendą – proboszczem miejsca i ks. Janem Szkocem – przyjacielem rodzin, podzielili się opłatkiem życząc sobie wielu łask Bożych, opieki Dzieciątka Jezus i NMP na cały rok 2018, spełnienia zamierzonych celów, wytrwałości i pokoju w sercu. Oczywiście nie brakło życzeń dla babć i dziadków, w dniu święta których przypadło spotkanie. Swoją obecnością zaszczycili zgromadzonych również poseł Dariusz Starzycki, dyrektor wydziału Polityki Społecznej Urzędu Śląskiego Ewa Niewiara i przedstawiciel Urzędu Miasta Jaworzno Krystyna Bojęś.

"W dzisiejszym świecie jesteście świadkami tego szczęścia, które wypływa z dzielenia miłości, nawet za cenę wielu wyrzeczeń. Nie bójcie się dawać tego świadectwa! Świat może was nie rozumieć, świat może pytać, dlaczego nie poszliście łatwiejszą drogą, ale świat potrzebuje waszego świadectwa – świat potrzebuje waszej miłości, waszego pokoju i waszego szczęścia. Niech Maryja, Opiekunka rodzin was wspomaga" (św. Jan Paweł II).

Elżbieta Ulman Prezes KSRW
FOTO: fotojaworzno.pl