Jubileusz szpitala św. Barbary

Data dodania: 2018.10.03

30 lat służby chorym - Szpital Górniczy w Sosnowcu świętuje jubileusz swojej działalności. Uroczystą Eucharystię, w której udział wzięli pracownicy na czele z dyrektor szpitala, Iwoną Łobejko, sprawował w Katedrze Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak wraz z trójką szpitalnych kapelanów i kanclerzem Kurii, ks. Mariuszem Karasiem, który wygłosił też kazanie.

"Od 30 lat idziecie za Jezusem, i jak On pochylacie się nad tym co chore, słabe i cierpiące, dając ulgę i niosąc nadzieję. Pochylacie się nad cierpiącym, chorym człowiekiem - tymi, których moglibyśmy nazwać Hiobami XXI wieku" - mówił Kanclerz podkreślając, że lekarz, który pozostawia swoją wiarę i sumienie poza gabinetem staje się niebezpieczny dla pacjenta. Ks. Karaś przypomniał też postać śp. Księdza Biskupa Adama Śmigielskiego, którego 10. rocznica śmierci przypada w najbliższą niedzielę, a który ostatnie tygodnie życia spędził właśnie w Szpitalu Górniczym otoczony troską i życzliwością lekarzy i całego personelu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. św. Barbary w Sosnowcu to największy kompleks szpitalny południowej Polski. Pierwszych pacjentów przyjął dokładnie 30 lat temu - 3 października 1988 roku, po trwającej 10 lat budowie. Inwestorem bezpośrednim była Kopalnia Węgla Kamiennego "Sosnowiec" i szpital leczyć miał przede wszystkim ofiary wypadków górniczych (obecnie w dużej mierze zajmuje się ofiarami wypadków komunikacyjnych). Trwająca od 10 lat modernizacja kolejnych oddziałów sprawia, że nie tylko wypiękniał, ale może jeszcze lepiej służyć pacjentom, których rocznie - na oddziałach i w poradniach - trafia tu niemal 150 tysięcy. Mogą liczyć na wybitną kadrę lekarską i pielęgniarską, opiekę kapelanów i psychologów oraz dostępność do nowoczesnego sprzętu usprawniającego procedury medyczne.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.