Już w czerwcu STREFA ZERO

Data dodania: 2018.05.30

Strefa Zero jest konferencją zrodzoną z marzenia o Kościele, w którym nieważne są denominacje, w którym chrześcijanie stoją jako jedno w modlitwie i uwielbieniu. Połączeni ogromnym, wyjątkowym pragnieniem, by budować Kościół pełen życia, autentyczności, energii, pasji, pełen Ducha Świętego. To jest marzenie , które Bóg włożył do naszego serca i z ogromną radością i ekscytacją je realizujemy.

Historia Strefy Zero zaczęła się od…SŁOWA.

"Na Twoich murach Jeruzalem postawiłem straże: cały dzień i całą noc nigdy milczeć nie będą. Wy, co przypominacie Panu, sami nie miejcie wytchnienia i Jemu nie dajcie spokoju, dopóki nie odnowi i nie uczyni Jeruzalem przedmiotem chwały na ziemi" Iz 62, 6-7

W ubiegłym roku, uwielbialiśmy Boga w myśl wizji "Connected", modląc się o "połączenie" i o jedność Kościoła,. Teraz idziemy o krok dalej, wciąż nie przestając słuchać głosu Pana i zapraszamy na Strefę 0 2018 w duchu wizji "Awakening"- wierząc, że "prawdziwe przebudzenie" jest wielkim marzeniem Boga dla Jego Kościoła.

W swoich homiliach oraz w encyklice Lumen Fidei Jego Świątobliwość Papież Franciszek mówi o tym, że wiara rodzi się w spotkaniu z Bogiem żywym, który nas wzywa i ukazuje nam swoją miłość, a miłość Boga zachęca do niesienia Dobrej Nowiny, czyniąc ze swojego życia dar dla Niego i innych. Nauczanie Ojca Świętego jest bardzo bliskie naszym sercom. Dlatego właśnie chcemy budować to wydarzenie najlepiej jak potrafimy, ukazując Kościół, który jest nadzieją dla świata. Powyższy temat konferencji doskonale wpisuje się w temat roku duszpasterskiego: "Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym".

W 2018 roku prowadzi nas słowo z 3 rozdziału Księgi Joela:

" A po tym wszystkim wyleję mojego Ducha na każde stworzenie.
Będą prorokować wasi synowie i wasze córki, starcy wasi będą mieli sny,
a młodzieńcy – widzenia. Także na sługi i służebnice w tych dniach wyleję mojego Ducha".

Jak apostołowie w dniu Pięćdziesiątnicy, na tegorocznej Strefie Zero chcemy wyczekiwać obfitego wylania się Ducha Świętego na nas samych, na nasze wspólnoty, kościoły i wszystkie miejsca, do których jesteśmy posłani. Chcemy mieć czynny udział w Bożej wizji przebudzenia po to, by lepiej służyć oraz być żywym świadectwem Jego niesamowitej, przeobrażającej mocy w dzisiejszym świecie.

Wizję przebudzenia Kościoła podzielają rozpoznawalni w Polsce i na świecie mówcy tegorocznej konferencji: Dr. Mary Healy (USA) - która jest członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej, członkiem Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, przewodniczącą Komisji Doktrynalnej Światowej Koordynacji Odnowy Charyzmatycznej (ICCRS), Jeff Eggers (USA), Wes Martin (Grace Church, USA), Maciej Wolski (Dom Modlitwy 24/7 z Warszawy, Polska), Karol Sobczyk (Głos na Pustyni z Krakowa, Polska), Krzysztof Demczuk (Metanoia z Jaworzna, Polska).

Poza inspirującymi wykładami, czas konferencji to również wydarzenia artystyczne i kulturalne. Konferencję rozpocznie opening, w którym wystąpią profesjonalni artyści - tancerze. Pierwszy dzień konferencji uświetni występ znanego w całej Polsce chrześcijańskiego muzyka, songwritera, człowieka z wielką pasją - Mate.O. Totalne Uwielbienie. Natomiast za całą oprawą muzyczną konferencji staną znakomici muzycy, liderzy uwielbienia z Polski i Wielkiej Brytanii, m.in. Noel Robinson ze swoim siedmioosobowy składem (Wielka Brytania).

Pragniemy zorganizować w sobotni wieczór podczas konferencji "Wieczór konfesjonałów".
Kulminacyjnym momentem konferencji będzie Liturgia Eucharystyczna w drugim dniu konferencji o godz. 9.00. Wszystkich księży obecnych na konferencji zapraszamy do uroczystej koncelebry (prosimy o zabranie białej stuły, alby i celebretu).

Spotkajmy się w duchu Awakening.

www.strefa-zero.com
www.fb.com/strefazero.konferencja

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.